Kapat

Bebeğin Aç Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Anasayfa Bebek Bebeğin Aç Olduğu Nasıl Anlaşılır?
5 (100%) 1 vote

Bebeğin Aç Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Yeni dünyaya gelen bebeğin aç olduğuna dair bazı belirtiler bulunmaktadır. Henüz ilk defa anne adayı olan bayanlar tarafından bu durum kolay kolay fark edilmeyebilmektedir. Bu bakımdan yeni anne adaylarının bu anlamda bilinçlenmesi açısından makalemizin faydalı olacağını düşünmekteyiz.

Karnı Aç Olan Bebek Şu Gibi Belirtiler Göstermektedir;

Ağzını Açıp Kapatması, Dudağını Şapur Şupur Oynatması

  • Karnı aç olan bebeğin gösterdiği belirtilerden biri, genellikle ağzını açıp kapatması, dudağını şapur şupur oynatması ve ellerini ağzına doğru götürmesidir.
  • Bu belirtinin görülmesi durumunda bebeğin karnının aç olduğu kanaatine varılabilmektedir.

Bebeğin, Ağzını Göğüslere Doğru Götürmesi

  • Bebeğin karnı aç olduğu belirtilerinden biri de bebeğin ağzını annesinin göğüslerine doğru götürmeye çalışmasıdır. Bu durum bebeğin aç olduğunu açıkça göstermektedir.

 

Dilini Dışarı Çıkarması

  • Karnı aç olan bebekte görülen belirtilerden biri de bebeğin dilini dışarı çıkarmasıdır. Bu eylemi birkaç dakika üst üste yapan bebeğin anne sütünü istediği anlamına gelmektedir.
  • Ayrıca bebeğin mızmızlaması, kıvranması ve ileri düzeyde karnı aç olması durumunda ağlaması gibi eylemler göstermesi de bebeğin aç olduğu anlamına gelmektedir.

Bebeğin Uykudan Uyanmasından Hemen Sonrasında Ağlamaya Başlaması

  • Annelerin genellikle yanılgıya düşebildiği bu durum, aslında bebeğin karnının aç olduğunun bir belirtisidir. Dolaysıyla uyuyan bebeğin uyandıktan hemen sonrasında ağlamaya başlaması, bebeğin aç olduğunu göstermektedir.

Bu bakımdan annelerin bebeğin aç olduğu nasıl anlaşılır hakkında yukarıdaki belirtileri dikkate almaları gerekmektedir. Ayrıca şu ayrıntıya da özen gösterilmeli, yeni dünyaya gelen bir bebeğin 2-3 saatte bir mutlak olarak beslenilmesi gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!